SIPARIŞ VE İADE KOŞULLARI

Sipariş ve İade Koşulları

Referans Gıda Sipariş İşlemleri

Ürün Arama

Sipariş etmek istediğiniz ürünleri, ana sayfa üstündeki “Arama” alanı yardımıyla;

  • ürünün ismini ya da
  • markasını

yazarak kolayca listeleyebilirsiniz. Arama sonucunda çıkacak ürünlerden sipariş etmek istediklerinizi birim girdikten sonra sepete ekle butonuyla sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sipariş Oluşturma

Önce size gönderilen kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak üye girişi yapınız ardından siparişinizi oluşturmaya başlayınız. Ana sayfada yer alan kategorilerde gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünlerin bilgilerine erişebilirsiniz. Belirlediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, siparişinizi tamamlamaya geçmeden önce “Sepete Git” butonuyla sepetinizi görüntüleyebilirsiniz. Sepet sayfasında, sepetinizdeki ürünleri silebilir, birim güncellemesi yapabilirsiniz.“Devam Et” butonuyla siparişinizi tamamlama işlemine başlayabilirsiniz. Teslimat adresi ve fatura bilgilerinizi girdikten sonra açılan ekranda teslimat günü ve saatinizi seçebilirsiniz. Ödeme ekranında ödeme seçenekleri arasından ödeme şeklinizi belirleyebilir, toplam sipariş tutarınızı, var ise indirimlerinizi ve ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi sonlandırabilirsiniz. Sonrasında açılacak ekranda sipariş ettiğiniz ürünlerin listesini, ödeyeceğiniz tutarı, teslimat ve fatura bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu ekran aynı zamanda www.referansgida.com.tr üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize de mail olarak ulaştırılacaktır.

Siparişin Onaylanması

Sipariş sonlandırma işleminizden sonra, siparişinizin hazırlanacağı birimimize oluşturduğunuz siparişiniz sipariş numaranız ve sipariş bilgilerinizle beraber ulaşmakta ve www.referansgida.com.tr ekibimiz tarafından ürünleriniz hazırlanarak, siparişiniz onaylanmaktadır.

Sipariş İptali

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da havale/EFT olarak tamamladığınız siparişinizi aynı gün saat 16:00’a kadar iptal edebilirsiniz. Siparişinizin başarıyla iptal edilebilmesi durumunda sipariş iptal onayı ekranda gözükecektir.

Siparişiniz için online ödeme yaptıysanız, siparişlerin iptal edilmesi durumunda tarafınıza iki iş günü içinde ödediğiniz tutar iade edilecektir.

Sipariş teslimatından bir kaç gün sonra yapılacak iptaller için de siparişi iptal edilen ürünlerin tarafımıza ulaşmasının ve kontrolünün ardından iptal edilebilecek durumda olanlar için aynı işlem uygulanmaktadır.

Sipariş Güncellemesi

Oluşturduğunuz ve ödemesini online olarak tamamladığınız siparişinizi online olarak iptal edemezsiniz; şirketimizle iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.

Ödemesini henüz yapmadığınız sürece sepetinize ek yapmanız durumunda seçtiğiniz siparişe eklemek istediğiniz ürün/ürünleri her zaman olduğu gibi sepete atıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişlerim

Ana sayfada yer alan Üyelik Menüsü altından ulaşabileceğiniz “Siparişlerim“ menüsünde, daha önce verdiğiniz www.referansgida.com.tr siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz Siparişlerinizi, ürünleri görüntüleyerek listeleyebilir ve kolayca önceki siparişlerinizdeki ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Sözleşmeler

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerine istinaden, siparişinizi sonlandırmadan önce www.referansgida.com.tr sanal mağaza Sipariş Ödeme Sayfası’nda çıkan Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ ni okuyarak onaylayınız. Onayladığınız Mesafeli Satış Sözleşmesi, siparişinizi sonlandırdığınızda kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla tarafınıza ulaşan Sipariş Onay mailinde yer almaktadır. Bu Sipariş Onay maili üzerinden daha sonra da ilgili siparişe ait Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşabilirsiniz. Sözleşmeler www.referansgida.com.tr sanal mağaza tarafından 6 ay süre ile saklanmaktadır.

Uyuşmazlık Halinde Yetkili Mahkeme

www.referansgida.com.tr sanal market Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri veya SİPARİŞVEREN/ALICI’nın ikametgahı veya hizmeti satın aldığı yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Taraflar arasında uyuşmazlık durumunda, öncelikle karşılıklı görüşme ve iyi niyet esastır. Eğer uyuşmazlık bu çerçevede çözümlenemez ise İzmir  Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.