HAKKIMIZDA

Referans Gıda San. ve Dış Tic. Ltd.Şti. olarak; yüksek kaliteli, sağlıklı ve yeniliğe açık gıda katkı maddelerinin tedariğinde öncülük eden  bir firmayız. 2007’den beri güvenilir gıda üreten firmalarının katkı maddelerinin sağlanması üzerine canla başla çalışıyoruz.

Gıda mühendisleri ve teknikerlerinden oluşan kadromuz, sektördeki 25 yılı aşkın teknik bilgi ve deneyimiz ile yönlendirilmektedir.Sektörümüzdeki gelişmeleri her zaman takip eder, araştırır, öğrenir, keşfeder ve bu bilgileri müşterilerimizle sürekli paylaşırız.

Amaca yönelik,  işlevsel katkı maddelerini tespit eder ve bunları dünyadaki en kaliteli gıda katkı maddesi üreticilerinden kalite belgeleriyle birlikte orijinal ambalajlarında, el değmeden, en kısa zamanda ve en uygun koşullarda temin ederiz.

ABOUT US

As Referans Gıda San. ve Dıs Tic.Ltd.Sti. we are a pioneer in the supply of high quality, healthy and innovative food additives. Since 2007, we have been working hard to provide the best food additives for reliable food producing companies.

Our staff of food engineers and technicians is guided by our technical knowledge and experience of more than 25 years in the sector. We always follow the developments in our sector, explore, learn, discover and share our knowledge and experience with our customers.

We determine the purpose-oriented, functional food additives for our sector and supply them with the highest quality food additive manufacturers’ products, all in their original packaging, together with the quality certificates, in the shortest time and under the most suitable conditions.